Ciekawostki żywieniowe

Posted by: admin

Kot nie człowiek i pewnych produktów jeść nie powinien. Sprawdź czego należy unikać, a co jest kategorycznie zabronione.

Warzywa

Kot wśród warzyw na stole.

Por, czosnek, cebula i inne cebulowe warzywa mogą poważnie uszkodzić wątrobę Twojego kota. Bez względu na to czy są przetworzone, czy nie, mogą nawet wywołać śmierć.

Woda

Czrny kot pije wodę z kranu.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że koty w większości przypadków , lubią bardziej pić wodę płynącą niż stojącą. Dlatego często, kiedy kapie z kranu, siadają i piją kapiącą wodę.

Leki

Nigdy nie podawaj kotu leków dla ludzi, gdyż może się to dla nich skończyć bardzo tragicznie. Przykładowo, nawet mała dawka paracetamolu albo aspiryny może spowodować zgon.

Rośliny

Koty lubią spedzac czas w doniczkach.

Kwiaty doniczkowe, bukiety mogą okazać się trujące dla kota. Nabłyszczacz stosowany do roślin, nawet w małej ilości jest trujący.

 Mleko

Pomimo wielu stereotypów, koty tak naprawdę nie powinny pić mleka. Może ono wywołać u nich biegunkę, a w konsekwencji odwodnienie. Wynika to z faktu, że koty nie przyswajają zawartej w mleku laktozy.

Mały kotek pije mleko z butelki.

Koty, które od małego są przyzwyczajone do picia mleka (zazwyczaj krowiego), nie powinny mieć takich objawów. Biegunka występuje zazwyczaj u kotów, które bardzo rzadko spożywają mleko.

Istnieje jednak wiele przypadków, zwłaszcza na wsiach, gdzie koty piją mleko i nie mają tendencyjnych objawów.

Polowanie

Kot polujący na ptaki.

Zdarzyło Ci się kiedyś, że Twój kot przyniósł Ci upolowane zwierzątko? W ten sposób pupil chce wyrazić miłość do Ciebie. To także znak jego opieki nad Tobą. W oczach kota, my – ludzie – jesteśmy bezbronni i nieudolni. Kot w ten sposób chce nam zapewnić pożywienie, którego w jego mniemaniu, nie potrafimy w odpowiedniej ilości sobie zapewnić.

 Słodycze

Kot je przysmak.

Koty w większości nie przepadają za słodyczami, choć zdarza się, że liżą owoce, lukier itp. Czekolada dla kota może być bardzo niebezpieczna, zwłaszcza polewa czekoladowa na cieście.

Newsletter

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o nowych artykułach na temat wychowywania kotów, zapisz się na darmowy newsletter.
Gwarantuję 100% prywatności. Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.

Dodaj komentarz

*